Event, WSEI
Data eventu: 2019-11-27

GRYDAKTYKA, czyli EDUKACJA POPRZEZ GRY – warsztaty programowania dla dzieciaków w Minecraft

Spotkanie Młodego Biznesu – siła zespołu
Smart Girls! Let’s talk! – wspieramy i inspirujemy Twój rozwój w IT!

Nasza uczelnia była w tym roku partnerem projektu : Grydaktyka, czyli edukacja poprzez gry.

W ramach inicjatywy, zorganizowaliśmy  warsztaty dla dzieci i młodzieży z Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie pn. MyBotsCraft & MyRoboCraft. Celem spotkania była nauka programistycznego myślenia bezpośrednio w świecie Minecraft.

27 listopada gościliśmy 50 dzieciaków z klasy 4-6  ze Szkoły podstawowej Da Vinci w Krakowie.

Opis warsztatu:  warsztat polegał na wykorzystaniu ComputerCraftEdu –  jest łatwym i przyjemny sposobem na nauczenie się praktycznych umiejętności i wyniesienie kreatywności na zupełnie nowy poziom

Cel: gracze nauczyli się podstaw programowania za pomocą kafelkowego interfejsuw przyjaznym i zabawnym środowisku

Umiejętności: uczniowie poznali możliwości, jakie daje sterowanie maszynami wpływającymi na świat gry Minecraft oraz nabyli umiejętności myślenia przestrzennego.

Dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok!