Event

Stwórz drużynę! Zgłoś się do Konkursu GEEK

Spotkanie Młodego Biznesu – siła zespołu
Hey Gamers!

Ruszył ogolnopolski Konkurs GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe pod honorowym patronatem MEN. Zapraszamy do udziału i do rejestrowania drużyn, bo warto.

Jesteś chętny/a, masz już swoją drużynę – daj nam znać mailowo, a pomożemy w organizacji Waszego udziału w tym konkursie:  parktechnologiczny@wsei.edu.pl

Konkurs jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) i jest adresowany do uczniów i studentów w wieku od 10 do 20 lat. Jest to pierwsza edycja konkursu planowanego jako wydarzenie cykliczne, coroczne. Konkurs GEEK to praca w drużynach od 2 do 5 uczniów oraz 2 opiekunów naukowych (nauczyciel przedmiotu i nauczyciel informatyki). Celem głównym jest kreatywność i praca zespołowa, a tematem prac konkursowych jest stworzenie gry edukacyjnej w dwóch kategoriach:

• Scenariusz (w postaci zbioru ekranów, algorytmu lub opisu gry)
• Gra (w postaci demo, prototypu lub pełnej gry)

Konkurs podzielony jest na 2 etapy:
• Lokalny (wojewódzki),
• Ogólnopolski (centralny).

oraz 3 poziomy:
• Podstawowy (szkoły podstawowe),
• Średni (szkoły średnie i technika),
• Wyższy (uczelnie – pierwszy rok)

Intencją Konkursu jest uatrakcyjnienie procesu nauczania poprzez włączenie uczniów do tworzenia pomocy naukowych w postaci Gier Edukacyjnych na potrzeby innych przedmiotów. Przedmioty takie jak język polski, historia, chemia, biologia, matematyka, fizyka i pozostałe, mogą wiele zyskać na atrakcyjności poprzez włączenie Gier Edukacyjnych do ich nauczania. Od zespołów konkursowych oczekujemy pomysłów na ciekawe gry lub ich scenariusze. Chcemy aby nauka była przyjemna, emocjonująca i fascynująca. Promujemy naukę poprzez zabawę. Udział w Konkursie GEEK uruchamia wyobraźnię i uczy interdyscyplinarnej pracy zespołowej z wykorzystaniem informatyki.

Uwaga! Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a wartościowe nagrody zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego połączonych z obchodami Jubileuszu 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego dnia 19 czerwca 2021.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulaminformularz rejestracyjny oraz Okręgowe Komitety Organizacyjne znajdziecie Państwo na stronie Konkursu: https://mlodzi.pti.org.pl