Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu Digital Dragons Academy
https://akademia.digitaldragons.pl/art-in-games-grafika-2d/.

Tym  reazem dla studentów WSEI organizatorzy przygotowali 5 wejściówek na wydarzenie!
Wejściówki są w formie cyfrowej, wystarczy wpisać kod: DDA_WSEI_KATOWICE5 na stronie https://evenea.pl/pl/wydarzenie/DDAKatowice.

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Termin: 18 listopada
Start: 10:00

Program wydarzenia:
Grafika 2D wcale nie przeszła do lamusa – przeciwnie: na niej zbudowany jest świat wielu gier, najczęściej indie, przygodówek i platformówek.

To właśnie ona będzie tematem kolejnych zajęć Akademii. Tym razem smoczy szlak prowadzi przez Katowice, gdzie 18 listopada będzie mowa o technikach i narzędziach do tworzenia grafiki 2D w grach.

Projektowanie 2D jest szczególnie popularne na scenie gier niezależnych – przykładem może być Hotline Miami Dennaton Games, w którym zastosowanie 2D pozwoliło odwołać się twórcom do stylistyki gier retro z lat 80., stając się elementem rozpoznawalnym tytułu. Ale z technologii tej nie rezygnują także duże studia – warto przywołać choćby Valiant Hearts: The Great War Ubisoftu, przygodówkę osadzoną w realiach I wojny światowej, czy New Super Mario Bros Deluxe od Nintendo, kolejną odsłonę platformówek o przygodach włoskiego hydraulika.

Dlatego bez wątpienia warto posiadać w swoim portfolio także i tego skilla! Jeśli więc zajmujesz się grafiką i chcesz wejść do świata gier, zapisz się na te zajęcia Akademii, w ramach których poznasz m.in. techniki projektowania grafiki 2D, dowiesz się, jak prezentować swoje prace i czym warto się kierować przy wyborze stylu graficznego.

Do zobaczenia w Katowicach!

Podziel się tym